باکت حمل بتن

در جرثقیل ها، تاورکرین ها و بالابرها یک عنصر اصلی وجود دارد که وسیله ای آهنی می باشد و به اسم باکت حمل مصالح شناخته می شود. باکت حمل مصالح که با نام های باکت بتن ، باکت تاور ، باکت تاور کرین نیز معروف است در کارهای ساختمانی بسیار پرکاربرد و ضروری است به طوری که اگر در برخی کارهای ساختمانی نباشد کار پیش نخواهد رفت.

شرکت صنعت یدک آذربایجان از این باکت های حمل مصالح برای جابه جایی مصالحی همچون شن، ماسه، سیمان و غیره استفاده می کند. باکت تاور انواع بسیار متنوع و مختلفی از نظر ابعاد و مدل دارد و با توجه به حجم کارهای ساختمانی در اندازه های بزرگ و کوچک توسط شرکت صنعت یدک آذربایجان تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. اکثرا باکت حمل مصالح قابلیت اتصال به بالابر را دارند و سبک با مقاومت و دوام بسیار بالایی هستند. باکت حمل مصالح را در مکان هایی مثل مجموعه های صنعتی، حفاری چاه ها،ساختمان سازی و بتن سازی برای راحتی و پیشرفت سریع کار استفاده می کنند. باکت های حمل مصالح از ورقه های آهنی که کاملا حرفه ای جوشکاری شده اند ساخته می شوند.

 

انواع باکت تاور :

دسته بندی باکت ها به صورت ذیل می باشد که شرکت صنعت یدک آذربایجان  آن را به اختصار توضیح داده است

 • باکت حمل مصالح بزرگ
 • باکت حمل مصالح کوچک
باکت حمل مصالح بزرگ :

به باکت های که بیشتر از حجم 500 الی 1000 لیتر یا کیلوگرم مصالح را در خود جای می دهند باکت های بزرگ گفته می شود که قالبا کاربری های سنگین داشته و مصارف صنعتی در پروژه های بزرگ دارد.

انواع ظرفیت باکت تاور بزرگ :
 • باکت بتن 500 لیتر
 • باکت بتن 750 لیتر
 • باکت بتن 1000 لیتر
 • باکت بتن 1500 لیتر
 • باکت بتن 2000 لیتر
 • باکت بتن 500 لیتری

 

باکت حمل مصالح 500 لیتری به منظور جابجایی بتن به حجم نیم متر مکعب مورد استفاده قرار می گیرد. باکت تاور نیم متر مکعب در بتن ریزی های محدود و پروژه های با حجم کم کاربرد دارد. جهت ساخت باکت نیم متر مکعب از ورق به ضخامت 3 میلیمتر استفاده شده است و دریچه تخلیه باکت می تواند به صورت تخلیه از بغل یا تخلیه از زیر است که به وسیله گیربکس یا اهرم تعبیه شده در باکت انجام می گیرد. همچنین از باکت تخلیه از

زیر در بتن ریزی کف یا ستون و از باکت تخلیه از بغل در بتن ریزی دیواره ها استفاده می شود.

 

 • باکت بتن 750 لیتری

حجم باکت تاور 750 لیتری به اندازه 750 لیتر بتن یا سه چهارم باکت 1 متر مکعب می باشد. باکت 750 لیتری با سیستم تخلیه گیربکسی یا اهرمی تولید می گردد که دریچه تخلیه به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل است. همچنین این باکت از ورق به ضخامت 3 میلیمتر ساخته می شود.

 

 • باکت بتن 750 لیتری

حجم باکت تاور 750 لیتری به اندازه 750 لیتر بتن یا سه چهارم باکت 1 متر مکعب می باشد. باکت 750 لیتری با سیستم تخلیه گیربکسی یا اهرمی تولید می گردد که دریچه تخلیه به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل است. همچنین این باکت از ورق به ضخامت 3 میلیمتر ساخته می شود.

 • باکت بتن 1500 لیتری

شرکت صنعت یدک آذربایجان در پروژه های وسیع برای جابجایی بتن، باکت با حجم بالا  را مورد استفاده قرار می دهد و از این رو باکت بتن 1.5 متری انتخاب مناسب برای فضاهای مختلف پروژه به شمار می رود. باکت حمل بتن 1500 لیتری از ورق 3 میلیمتر ساخته می شود و به صورت سفارشی ورق 4 میلیمتر نیز قابل تولید است. باکت تاور 1.5 متر مکعب به صورت دریچه تخلیه از بغل یا زیر می باشد که جهت باز و بسته شدن دریچه، می توان از گیربکس یا اهرم بهره گرفت.

 • باکت بتن 2000 لیتری

 

باکت بتن 2 متر مکعب در پروژه های وسیع با حجم بالا استفاده می شود که باکت 2000 لیتری برای بتن ریزی با حجم بالا مناسب است. باکت 2 متری دارای دو مدل تخلیه گیربکسی و تخلیه اهرمی می باشد که دریچه تخلیه از بغل یا زیر است. ورق بکار رفته در ساخت باکت تاور 2000 لیتری با ضخامت 3 یا 4 میلیمتر می باشد.

باکت حمل مصالح کوچک :

باکت های کمتر از 500 کیلو یا لیتر را باکت های کوچک نامگذاری می نمایند که باکت های کوچک نیز به چند دسته با نام های باکت فلزی درب دار، باکت های گرد و مکعبی، که به باکت سبدی نیز معروف است، تقسیم می کنند. باکت های سطلی پلاستیکی و فلزی کوچک، اصولا از ورق های یک دو و سه با جوش کاری و رنگ کاری بسیار قوی ساخته می شوند.

 

 

کاربرد باکت تاور :

 1. از باکت حمل مصالح می توان در آزمایشگاه های ساختمانی عمرانی استفاده کرد.
 2. در پروژه های پارکینک از باکت های صنعتی در ابعاد بزرگ استفاده می شود.
 3. موادی که در کفپوش های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند را می توان داخل باکت ها قرار داد.

 

اجزا باکت بتن  یا باکت تاور چیست ؟

شاسی:

باکت بتن از ورق های آهنی با ضخامت 3 یا 4 میلیمتر تشکیل شده است که به صورت کاملا مهندسی، برش داده می شود و به وسیله جوشکاران ماهر شرکت صنعت یدک آذرباجان به یکدیگر متصل می گردد.

گیربکس:

جهت سهولت در تخلیه مصالح از گیربکس های مرغوب و باکیفیت استفاده می گردد که عملیات تخلیه به صورت باکت تخلیه از زیر و باکت تخلیه از بغل می باشد.

جایگاه اپراتور:

جهت جابجایی اپراتور و انجام عملیات باز و بسته نمودن دریچه تخلیه در هنگام بتن ریزی، فضایی برای ایستادن نفر درنظر گرفته می شود.

باکت بتن از نظر تخلیه به چند دسته تقسیم می شود؟

 • باکت های تخلیه دستی:

موتور در باکت های تخلیه دستی به وسیله یک اهرم که برای درب تخلیه باکت تعبیه شده است عمل باز و بسته شدن درب را انجام می دهد. در این سیستم عمل باز و بسته شدن درب به راحتی انجام نمی گیرد و نیازمند به صرف انرژی زیادی است.

 • باکت های تخلیه گیربکسی:

در باکت هایی که درب تخلیه به وسیله گیربکس کنترل می شود به سبب داشتن گیربکس این عمل را راحت تر صورت می گیرد و می توان با یک دست درب باکت را باز و بسته نمود، همین طور در سیستم های باکت برقی از یک الکتروموتور در سیستم استفاده می شود که بعد از کوپل به گیربکس از قسمتی دیگرعمل باز و بسته شدن درب باکت کنترل می شود

قابلیت های باکت تاور چیست ؟

 • حمل سیالات
 • حمل بتن خیس و تر و جامدات از قبیل سنگ
 • حمل شن، خاک، پوکه و آجر

 

قدرت حمل بار در باکت ها چگونه میباشد ؟

قدرت و مقدار حمل بار توسط این محصول به دو فاکتور مهم حجم و متریال ساخت باکت بتن مربوط می شود یعنی هر زمانی که حجم باکت ها تغییر می کند جنس ورق و نوع ساخت آن ها نیز تغییر می کند. باکت ها از کوچک ترین ابعاد که 25 لیتر است، شروع می شود و تا 2000 لیتری آن در شرکت صنعت یدک آذربایجان موجود می باشد. باکت ساختمانی در ابعاد و مدل های مختلف آماده و در صورت خاص بودن محصول، سفارش ساخت آن در شرکت صنعت یدک آذربایجان با متریال مرغوب، مهندسی دقیق و استاندارد صورت می گیرد از این رو در صورت نیاز مشتریان، کلیه سفارشات پذیرفته می شود.

تعمیر و نگه داری باکت تاورکرین :
 • نظافت روزانه باکت ها بعد از بارگیری و تخلیه
 • ضربه نزدن و برخورد نکردن باکت با بدنه ساختمان در حالت جابجایی
 • فرود آرام و ایمن برای باکت
 • به آرامی و کنترل شده درب باکت را باز و بسته نمودن
 • رسیدگی به گیربکس باکت های گیربکس دار
 • خودداری از بارگیری بیش از حد
 • درصورت جابجایی بتن با دانه بندی سنگین، از 50 درصد ظرفیت باکت جهت بارگیری استفاده گردد.

ابعاد استاندارد باکت های حمل مصالح چگونه است ؟

ابعاد باکت بتن نسبت به نوع و کاربری آن ها متفاوت است اما در کل باکت ها بر اساس ابعاد، استاندارد های بین المللی و استاندارد های انسانی ساخته می شوند و از نظر نوع کاربری می تواند از ورق های آهن و فولاد با قطر های گوناگون ساخته شود.

هیچ محصولی یافت نشد.